
Powierzchnia powiek nie powinna być tłusta, dlatego przecieraj je płynem micelarnym wacikiem. Po nałożeniu podkładu (lub zamiast niego lekkiego podkładu) sztywnym pędzlem nałóż jaśniejszy odcień na całą ruchomą pokrywkę.
Nakładaj produkt stopniowo, aby uniknąć nadmiaru. Następnie nałóż ciemniejszy odcień od środka powieki do górnej, zewnętrznej części.
Dla kogo jest ten naturalny makijaż?
Dla kogo odpowiedni jest makijaż nude? Dla niej. Oczywiście nie wiem, jak wyglądasz. Nie wiem też ile masz lat. To jest w porządku. Naturalne kolory makijażu można dostosować do każdego typu urody. To kolor twojej skóry i włosów określa kolor produktów, których używasz do ich wykonania.
Naturalny makijaż polecany jest w każdym wieku – rozświetla i podkreśla urodę młodej twarzy, odmładza twarz bardziej dojrzałą. To najbardziej uniwersalny makijaż, bo jest niewyczuwalny (nie ma w nim mocnych kolorów i kontrastów), a wyglądasz w nim jak… ty!
Jak malować oczy cieniami, aby powiększyć oko?
Makijaż należy dobrać nie tylko do koloru oczu, ale także do ich kształtu, a nawet wielkości powiek. Kobiety, które mogą pochwalić się dużymi ruchomymi powiekami nie mają większego problemu z doborem cieni. Jeśli jednak masz tzw. opadające powieki, nie każdy rodzaj makijażu jest dla Ciebie odpowiedni. W takim przypadku lepiej zrezygnować z ciemnych kolorów, które dodatkowo optycznie zmniejszają oko. Jak narysować oczy cieniami krok po kroku? Oto prosty i skuteczny sposób:
- Nałóż na powiekę lekki cień bazowy, który powinien sięgać do samej powieki. Możesz wyjść nieco poza załamanie, ale między cieniem a brwią powinien być odstęp.
- Zastosuj ciemniejszy odcień w zewnętrznym kąciku oka, lekko wystając poza załamanie powieki. Rozetrzyj cień kierując pędzelek w wewnętrzny kącik oka. Cień będziemy dodawać stopniowo, ale na początku lepiej używać go mniej.
- Aby rozetrzeć cienie, użyj pędzla, wykonując okrężne i półkoliste ruchy w kierunku wewnętrznego kącika oka iz powrotem.
- Staraj się nie naciskać szczoteczki na powiekę. Chwyć go w środku, Twoje ruchy będą płynniejsze.
- Na środek powieki nałóż lekko połyskujący cień, nieco jaśniejszy niż cienie mieszane w zewnętrznym kąciku oka.
- Pomaluj wewnętrzny kącik oka jasnym cieniem, który sprawi, że oko będzie bardziej otwarte i większe. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku jasne beżowe cienie ze srebrnymi lub złotymi drobinkami.
- Ta sama zasada dotyczy dolnej powieki. Nałóż na nią również bazę i lekko ją odkurz. Z cieniami postępujemy tak samo jak z górną powieką: od najjaśniejszego do najciemniejszego.
Oczywiście, jeśli nie masz ochoty na ciemny cień rozlewający się po dolnej powiece, możesz po prostu nałożyć na nią jasny, połyskujący cień. - Na sam koniec zaaplikuj jasny cień pod linią brwi, dzięki czemu oko będzie jeszcze większe.
Klasyczny makijaż oczu krok po kroku
Makijaż nie jest trudny… jeśli wiesz, co robisz! Dzięki naszemu poradnikowi krok po kroku dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jak uzyskać prosty makijaż, który możesz wykonać również na samym początku.
- Nałóż na oko bazę pod makijaż – dzięki temu makijaż oczu jest bardziej wyrazisty, ale też trwalszy.
- Rozpocznij oczy od lekkiego pudrowania powieki i ostrożnego rozprowadzenia jasnobeżowego cienia na całej powiece aż do łuku brwiowego.
- Nałóż lekki cień przejściowy na załamanie powieki i całą powiekę. Zdecyduj się na brąz lub róż – to kolory, których najłatwiej nauczyć się pracować z cieniami. Jeśli twoja powieka jest mała lub opada, zacznij nakładać cień na załamanie powieki, aby stworzyć wrażenie większej powieki.
- Weź miękki, puszysty pędzel i rozetrzyj cień okrężnymi ruchami. Rób to, aż ostre krawędzie zmienią się w gładką chmurę koloru.
- Nałóż nieco ciemniejszy odcień na środek powieki, zaczynając od zewnętrznego kącika. Spróbuj delikatnie wklepać go w powiekę, aby dobrze się wniknął w poprzedni odcień. Następnie ponownie chwyć miękki pędzel i rozetrzyj linie pomiędzy jaśniejszymi i ciemniejszymi tonami.
- Nałóż najciemniejszy odcień na wewnętrzny kącik oka. Działa to najlepiej z mniejszym precyzyjnym pędzlem. Następnie zacznij delikatnie blendować cień krótkimi, poślizgowymi ruchami. W zewnętrznym kąciku najlepiej pracować powoli i unikać typowych „sów” – kolor powinien być zblendowany, ale jednocześnie skoncentrowany w jednym miejscu. Pędzle, które są za duże przenoszą najciemniejszy cień daleko poza załamanie powieki!
- Jeśli chcesz rozświetlić oczy, nałóż perłowy lub metaliczny cień na połowę ruchomej powieki (zaczynając od wewnętrznego kącika oka) – odcienie szampańskie są najbardziej uniwersalne. Płaskim pędzelkiem lub palcem wklep powiekę. Posiadaczki małych i opadających powiek mogą podciągnąć cień do góry – zgodnie z wcześniej zaznaczoną „nowością”, ustaw wyższe załamanie.
- Aby uzyskać efektowny wygląd, pokryj dolną powiekę średnim odcieniem i rozetrzyj kolor w dół. W tym miejscu możesz również zaznaczyć linię wodną wybranym pisakiem.
- Nałóż tusz na rzęsy i w razie potrzeby dodaj False. Jeśli nosisz rzęsy doczepiane, nie zakrywaj ich i pamiętaj o dokładnym umyciu ich po demakijażu.
Zastosuj ciemniejsze cienie w rogu.
Stopniowo sięgamy po coraz ciemniejszy z wybranych kolorów, nakładając je na zewnętrzną część powieki, aby optycznie otworzyć oko. Cień pośredni powinien przebiegać od środka ruchomej części powieki do kącika oka, a najciemniejszy do kącika oka. Ciemne cienie można delikatnie wcierać w załamanie lub nieco powyżej (przy opadającej powiece), ale koncentracja koloru powinna być w zewnętrznym kąciku.
Dolną powiekę malujemy w ten sam sposób: najpierw najjaśniejszy odcień na całej długości, środkowy aż do środka linii rzęs i najciemniejszy aż do samego kącika. Warto pamiętać, że cień można lekko zagiąć od dolnej powieki, aby stworzyć naturalne przedłużenie dolnej linii rzęs.