Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Metamorfoza z ciemnych włosów na jasne

«Kobieta jest zmienna» a metamorfozę zaczynamy zwykle od fryzury. Chcemy zmieniać kolor włosów w zależności od nastroju, pory roku czy panujących trendów. Niestety częste farbowanie lub wybielanie może być dla nich bardzo niebezpieczne. Dzisiejszy post jest o tym, jak naturalnie zmienić kolor włosów bez farbowania i utleniania ich rozjaśniaczem. Nawet te z Was, które nigdy nie farbowały włosów, a chcą przyciemnić lub rozjaśnić swój naturalny kolor włosów, znajdą tutaj przydatne wskazówki.

Czy można rozjaśnić bardzo ciemne włosy?

Oczywiście blondynki najłatwiej wybielić. W przypadku ciemnych włosów sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Efekt rozjaśnienia zależy od tego, czy włosy są naturalnie ciemne, czy farbowane. Najprawdopodobniej rozjaśniając ciemne włosy uzyskamy kolor czerwony, pomarańczowy lub co najwyżej żółty.Jeśli farbowałaś włosy na czarno przez kilka lat, czeka Cię długi proces. Efektu blondu nie uzyskasz farbą. Z czerni najpierw przejdź do czerwieni lub pomarańczy.Jeśli masz ciemne włosy i planujesz przejść na blond, dobrze jest odczekać jak najdłużej między ostateczną koloryzacją a rozjaśnianiem. Jeśli więc taki plan pojawił się w Twojej głowie, nie rozjaśniaj włosów tydzień po farbowaniu ich na czarno lub ciemny brąz, poczekaj, aż ciemny kolor zmyje się jak najbardziej.

Znasz mema z rozjaśniaczem do włosów ze zdjęciami postaci z Gry o Tron? Jeśli masz włosy Jona Snow (czarne) i chcesz mieć kolor Daenerys (platynowy), musisz przejść przez kolor Sansy (czerwony), albo skończysz z Varysem, który jest łysy. Przechodząc z czarnego na blond trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć się z tym, że po pierwszej lub drugiej dekoloryzacji efekt może nie być zadowalający. Często już po pierwszym rozjaśnieniu uzyskujemy kolor czerwony lub brązowo-czerwony.

Dlaczego to się dzieje? Czerń ma najwięcej czerwonych pigmentów. Czarne cząstki są wypłukiwane, a najliczniejsze i najbardziej przylegające, tj. H. czerwony, zostań na włosach. Myślę, że musisz zaakceptować fakt, że nie możesz rozjaśnić czarnych i bardzo ciemnych włosów w ten sam sposób. Jeśli chcesz zrobić to zbyt szybko, użyj zbyt mocnej wody i powtarzaj rozjaśnianie przez kilka dni z rzędu, włosy mogą po prostu wypaść lub, w przenośni, kruszyć się na całej długości.

Emily Ratajkowski przefarbowała włosy na blond

Ale kwarantanna doprowadzała ją do szału. Podczas obszernego wywiadu dla magazynu ELLE, otworzyła się na temat tego, jak i dlaczego zdecydowała się na farbowanie włosów.

Podczas kwarantanny patrzysz na siebie w lustrze i myślisz, że musisz coś zmienić – przyznała w rozmowie z «ELLE».

Co należy wziąć pod uwagę podczas farbowania blond włosów na czarno?

Przy każdym farbowaniu bardzo ważne jest dokładne przestrzeganie instrukcji na opakowaniu barwnika. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsce, w którym podany jest czas, przez który krem ​​koloryzujący powinien pozostać na naszych włosach. Na przykład, jeśli chcemy ufarbować włosy na czarno, to w żadnym wypadku nie powinniśmy przedwcześnie wypłukiwać koloru – może to doprowadzić do tego, że zamiast błyszczącej czerni na naszej fryzurze pojawią się nieestetyczne zielone paski, co wynika z faktu, że że pigment nie wniknął wystarczająco w strukturę włosa.

Bardzo ważna jest również pielęgnacja włosów po zabiegu. Każda koloryzacja trochę obciąża nasze pasemka, dlatego dobrze dobrana odżywka i regenerująca maska ​​to nasi najlepsi sprzymierzeńcy. Nie zapomnij również o kosmetykach z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ promienie UV powodują, że kolor szybciej blaknie.

Po czwarte… wybierz dobrego stylistę.

Brzmi to banalnie, ale taka metamorfoza to dla fryzjera nie lada wyzwanie – zadbaj o to, aby wybrany przez Ciebie salon korzystał z najlepszych produktów, a fryzjerzy byli przeszkoleni do takich zabiegów.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad