Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Najlepszy YouTuber w Hiszpanii

ELISA PENA

Elisa to miła dziewczyna z Hiszpanii, która jest w pobliżu od ponad trzech lat lat Polacy od 10 lat uczą w swoim ojczystym języku. Jej wspaniały akcent i tło sprawiają, że czujesz, że jesteś w dobrych rękach. Chociaż liczba filmów na tym kanale jest niewielka, będzie to świetne źródło informacji dla kogoś, kto dopiero zaczyna uczyć się hiszpańskiego. Tym bardziej, że podstaw „naucza się” prosto z ust rodowitego Hiszpana, który mówi po polsku i jest najlepszą okazją do nauczenia się dobrej wymowy języka hiszpańskiego.

Autobusem podróżuje po świecie

Absolutna ikona podróży na polskim YouTube (i nie tylko). Trudno zaprzeczyć, że dla wielu ciekawskich Ola i Karol są pierwszym źródłem inspiracji lub informacji o innych kierunkach podróży. Uważani są za prekursorów przerabiania starych autobusów na pojazdy ekspedycyjne w Polsce. Wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy Karol, jego brat i kuzyni kupili starego VW T3, pomalowali go w hipisowskie kolory i pojechali na Gibraltar.

Twórcy Bus Through the World podróżują z ograniczonym budżetem, odwiedzając ponad 60 krajów i pokonując 500 000 kilometrów. Może dlatego ją polubiliśmy. I pokochają je wszyscy, którzy wolą zwiedzać świat bez wydawania fortuny. Ola i Karol tworzą ciekawe reportaże i tzw. codzienne vlogi podróżnicze.

Clevver Teve

Trudno opisać ten kanał w jednym zdaniu.

Z jednej strony można tu znaleźć mniej lub bardziej wiarygodne plotki o celebrytach. Z drugiej strony – pełna zabawnych przeróbek fragmentów filmów, zwiastunów i ciekawostek ze showbiznesu.

Dustin Luke – średnio zaawansowany

Kraj: Argentyna

Kolejny Amerykanin, który mówi po hiszpańsku i dzieli się swoją miłością do kraju na swoim kanale, a mianowicie mieszka w Argentynie . Porusza też tematy lifestylowe, opowiada o podróżach io tym, jak nauczył się hiszpańskiego. Istnieje możliwość ustawienia napisów w języku angielskim. Nie można zaprzeczyć, że oglądanie Dustina jest równie zabawne, jak słuchanie, jeśli wiesz, co mam na myśli.

Czy w YouTube można nauczyć się języka? Każdy, kto uczył się już języka, wie, jak bardzo ważne jest oswojenie się z językiem i umiejętność porozumiewania się w nim. Jednak nie każdego stać na częste podróże w celu realizacji tego planu.

YouTube to dla nas świetna alternatywa. Witryna daje możliwość przeglądania i udostępniania materiałów do nauki języków, samouczków i filmów o najlepszych kanałach do nauki języków. Służy przede wszystkim do celów rozrywkowych, ale spełnia również bardzo ważną funkcję edukacyjną. Materiały zawarte w kanałach przede wszystkim ćwiczą rozumienie ze słuchu – bardzo ważny aspekt kształtowania języka. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko bierne słuchanie i konwersację oraz aktywne słuchanie należy dodać na późniejszym etapie nauki.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad