Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi
Co

Nie patrzenie w oczy co oznacza

Czas kontaktu wzrokowego jest jednym z podstawowych elementów komunikacji niewerbalnej. Na przykład osoba, która całkowicie unika spojrzenia innej osoby, prawdopodobnie cierpi na zaburzenia emocjonalne.

Całkowity brak kontaktu wzrokowego wskazuje na brak kontroli nad emocjami. Jednocześnie może powodować dyskomfort i brak zaufania do innych.

Nieśmiałość

Nieśmiałość jest często kojarzona z fobią społeczną. Jednak nie każda osoba nieśmiała cierpi na fobię społeczną, co należy wziąć pod uwagę. Jednak żeglarze mają pewne cechy, które rozwijają się słabiej. Nie jest ani wyjątkowy, ani ogólny, ale objawia się inaczej u każdej osoby.

Dlatego niektórzy eksperci zaproponowali następującą klasyfikację: nieśmiały i towarzyski, nieśmiały i antyspołeczny, nieco nieśmiały i towarzyski oraz trochę nieśmiały i antyspołeczny. Objawem, który wszyscy mniej więcej podzielają, jest odwracanie wzroku, do tego stopnia, że ​​nie nawiązują kontaktu wzrokowego podczas rozmowy z innymi.

Kogo warto odkryć?

Kontakt wzrokowy ma znaczenie kulturowe. Częstotliwość i czas trwania kontaktu wzrokowego jest znacznie krótszy w kulturach azjatyckich niż u Europejczyków i Amerykanów. Z definicji bezpośredni kontakt wzrokowy jest interpretowany jako akt agresji dla mieszkańców Azji Wschodniej, ale raczej neutralnie dla mieszkańców naszego kontynentu. Dodatkowo w krajach Azji i Bliskiego Wschodu kontakt wzrokowy jest bezpośrednio powiązany ze statusem społecznym, co oznacza, że ​​osoby znajdujące się niżej w hierarchii społecznej są kulturowo zobowiązane do patrzenia w dół i uważa się za patrzenie w oczy przełożonemu lub osobie z wyższej kastowy akt nieposłuszeństwa i zniewagi. A co z kulturą europejską? Wniosków jest kilka:

– Mamy tendencję do postrzegania ludzi, którzy patrzą nam prosto w oczy, jako mądrzejszych, silniejszych i bardziej uczciwych,

okulary przeciwsłoneczne

Teraz już wiesz, dlaczego jest to niewygodne Okulary przeciwsłoneczne partnera są przeszkodą. O zasadach noszenia takich okularów szczegółowo opowiedziałam w osobnym materiale, więc żeby się tu nie powtarzać odsyłam do: Jak nosić okulary przeciwsłoneczne na lekcji.

Andy Warhol i Tennessee Williams, 1967.

Jaki jest najlepszy sposób mierzenia jakości kontaktu wzrokowego ulepszyć? ?

Możesz zmusić się do nawiązania kontaktu wzrokowego z ludźmi, nawet jeśli nie masz na to ochoty, ale dobry kontakt wzrokowy to nie tylko kwestia ilości, ale także jakości.

Podstawa dobrego kontaktu wzrokowego naprawdę pochodzi z wnętrza. Kiedy spełnisz swoje oczekiwania, łatwiej będzie ci spojrzeć wszystkim w oczy i robić to z pewnością siebie i szczerym uśmiechem.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad