Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Maluchy obserwują swoich rodziców od najmłodszych lat. Kiedy widzą, jak Papa całuje Mamę w usta, też chcą pokazać swoje uczucia. Czy w takiej sytuacji powinni być autorytatywni jako rodzice? Powiedzieć, że tylko rodzice całują się w usta, a dziecko nie?

Ludzie, którzy nie widzą nic złego w całowaniu dziecka w usta, twierdzą: „Wkrótce będę musiał prosić, czy mogę dotknąć własnego dziecka… Teraz jest to nielegalne”. Żadnego krzyku, żadnego gniewu, żadnego całowania…”

Nie tylko smak, ale i zapach

To, co dzieje się podczas całowania pod względem białek zgodności tkankowej zawartych w ślinie, dzieje się również na poziomie węchowym.

Ludzki pot zawiera metabolity hormonów płciowych, z których powstają (zwłaszcza u ludzi) słabo zbadane bezwonne substancje, powszechnie nazywane feromonami. Odbierają je narząd lemieszowo-nosowy, niezwykle czuły „odbiornik” znajdujący się w naszym nosie. Odbierając feromony, które są dla nas atrakcyjne, wskazuje partnerów, z którymi czasami możemy mieć oporne dzieci… I znowu mówię o tym samym!

Miłość szkolna w świetle prawa

Pamięć o sztuce. 200 Kodeksu karnego, który karze za pedofilię, chyba nie porównalibyśmy tego do szkolnych pocałunków skradzionych na korytarzu. Mamy przecież poważniejsze problemy w tej dziedzinie, jak choćby pedofilia w kościele.

Nie da się jednak ukryć, że elastyczność polskiego prawa może zamienić 17-latka w pedofila i nie będzie to wymagało wielkiej gimnastyki. Oprócz oczywistych kontaktów seksualnych zabronione są również inne czynności seksualne.

Czym jesteś? Wszystko o szerokim życiu seksualnym. Obejmuje to seks oralny, dotykanie genitaliów, ale także namiętne pocałunki. Oczywiście granica między namiętnym pocałunkiem a pocałunkiem bez płomienia jest dość płynna. I to z pewnością jest dyskusyjne.

art. 200 par 1 kodeks karny (projekt) Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej 16 roku życia podlega karze pozbawienia wolności od 2 do

. z małoletnimi poniżej 15 roku życia – oznacza, że ​​dziewczyna lub chłopak mogą legalnie uprawiać seks po 15 latach (przypomnienie: kilka lat temu pojawiła się plotka o sytuacji, w której podjęto próbę ścigania żonatego 14-latka -starzy, jak sądzę, wierząc, że się uwiedli).

Projekt nowelizacji podwyższa wiek, w którym osoba (małoletnia) może zerwać kontakt do 16 lat i jednocześnie zwiększa przedział ryzyka do 15 lat pozbawienia wolności (obecne brzmienie § 200 ust. Kodeks karny przewiduje kontakt z dzieckiem do lat 15, pozbawienie wolności od 2 do 12 lat). Jednocześnie projekt przewiduje dodanie nowego przepisu dotyczącego karania małoletnich poniżej 16 roku życia za inne czynności seksualne (§ 200 ust. 1 d StGB).

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad