Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi
Na

Pierścionek i obrączka na jednym palcu

Posiadacze pierścionka ozdobionego kamieniami muszą przestrzegać pewnych ograniczeń. Jeśli jest to cienki pierścionek z małymi kamieniami, warto połączyć go z pierścionkiem zaręczynowym w podobnym stylu. Dobrym pomysłem jest też pierścionek z dużym kamieniem pośrodku, ale bardzo ważne jest, aby był w tym samym kolorze co ozdoby na obrączce. Nigdy też nie łącz ozdobnej obrączki z pierścionkiem w kształcie kwiatka. Znacznie lepiej będzie wyglądać elegancki model z delikatnym zdobieniem.

Odpowiednio dobrane obrączki zaręczynowe i obrączki ślubne to świetny pomysł na wyeksponowanie tych dwóch ważnych pamiątek. To także mod wpisujący się w aktualne trendy biżuteryjne, a więc powrót do kontrolowanej świetności. Nie zapominajmy jednak, że ten duet nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Są to sytuacje, w których obydwa elementy ocierają się o siebie, co może się wzajemnie zużywać i niszczyć.

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy i ślubny?

Choć odpowiedź na pytanie, na której ręce nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę dla wielu z nas może wydawać się oczywista, wiele kobiet wciąż ma wątpliwości w tym temacie. W wielu krajach, takich jak Wielka Brytania, Francja czy Włochy, zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i obrączkę należy umieścić na serdecznym palcu lewej dłoni. Palec serdeczny, który jest najbliżej małego palca. Skąd ten zwyczaj? Otóż ​​zgodnie z starożytnym wierzeniem żyła palca serdecznego lewej dłoni prowadzi bezpośrednio do serca, dlatego wiele narodowości nosi na niej obrączki zaręczynowe i ślubne.

Jednak zgodnie z polskim zwyczajem obrączki zaręczynowe i ślubne należy zakładać na serdeczny palec prawej dłoni. Różnica wynika z historii. A do 1864 roku wszystkie Polki nosiły obrączki na lewej ręce, podczas gdy wdowy nosiły je na prawej ręce. Po stłumieniu powstania styczniowego postanowili odłożyć go na drugą stronę, podobnie jak pierścionek zaręczynowy, na znak żałoby.

Na którym palcu będzie noszony pierścionek zaręczynowy po ślubie?

W Polsce zwyczajowo kobiety w dniu ślubu noszą obrączkę na tym samym palcu co pierścionek zaręczynowy, czyli pierścionek na prawej ręce. Jednak niektóre zamężne kobiety decydują się na noszenie pierścionka zaręczynowego na serdecznym palcu lewej dłoni.

Wiele panien młodych w Polsce nosi obrączkę ślubną i pierścionek zaręczynowy na prawej ręce. Następnie oba krążki międzykręgowe zakłada się na ten sam palec, czyli palec serdeczny, ze względu na zbliżoną wielkość. Niektóre kobiety noszą pierścionek zaręczynowy na lewej ręce.

Obrączka i pierścionek zaręczynowy – jak połączyć?

Wybór obrączek i pierścionków zaręczynowych w sklepach jubilerskich jest ogromny, więc każda para młoda z pewnością znajdzie odpowiednią kombinację. W praktyce jednak najbardziej estetyczne są dwa rodzaje łączenia tej konkretnej biżuterii.

W pierwszym przypadku najłatwiej wybrać obrączki klasyczne i gładkie, które pasują do pierścionków zaręczynowych z kamieniem. Kolor biżuterii nie ma znaczenia – możesz wybrać według własnego gustu. Pierścionki zaręczynowe i obrączki z żółtego złota, które mają podobną szerokość i mają ograniczoną liczbę ozdób, również dobrze wyglądają obok siebie. W sklepie jubilerskim EkoKarat znajdziesz idealne połączenie płaskiego złotego pierścionka 525 i gładkiej obrączki 527 z kolekcji Memotions i możesz połączyć je np. ze złotym pierścionkiem z brylantem Verona 15336 lub złotym pierścionkiem zaręczynowym z diamentem Verona 5069MPJ.

pierścionek zaręczynowy i obrączka na jednym palcu

pierścionek i obrączka na jednym palcu? Dlaczego nie! Na serdecznym palcu prawej dłoni można nosić obrączki zaręczynowe i ślubne. Z drugiej strony możesz nosić także inną biżuterię. Jednak to rozwiązanie nie sprawdzi się, jeśli pierścionek 💍 i obrączka wykonane są z zupełnie innych materiałów i nie pasują do siebie wizualnie. Noszenie obrączki na jednym palcu często sprawia, że ​​dłoń wydaje się bardziej masywna. Nie musisz się jednak o to martwić, jeśli zarówno obrączka, jak i pierścionek są stosunkowo cienkie.

Wybierając pierścionki zaręczynowe, warto o tym pamiętać, a jeśli w przyszłości zamierzasz nosić obie biżuterię na jednym palcu, najlepiej wybrać pierścionek i obrączkę z tego samego metalu. Ciekawym rozwiązaniem może być obrączka i pierścionek 2 w 1. Zadbaj o to, aby komplet: pierścionek zaręczynowy i obrączka odpowiadały kolorystycznie lub dodatkową ozdobą, na przykład w postaci małych cyrkonii 💎.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad