Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Preparat do prostowania włosów bez prostownicy rossmann

Jednym z najbardziej nielubianych przez kobiety zwrotów jest: „Moje włosy są tak gęste, że nie wiem, co z nimi zrobić…!”. W ogóle nie rozumiem takich problemów i zawsze myślę «dlaczego ich nie obetniesz i nie dasz mi, żebym mógł zrobić fantazyjne przedłużenia?». Oczywiście nigdy nie myślałem o takich metodach zagęszczania (w rzeczywistości nigdy nawet nie myślałem o metodach zagęszczania), ale odkryłem, że grube włosy są znacznie mniejszym problemem niż cienkie włosy. I tak jest, odkąd zaczęłam się skrępować swoim wyglądem, czyli mniej więcej od ukończenia podstawówki, robiłam, co mogłam, żeby mój krzyżyk z trzema piórami wyglądał w miarę znośnie. I wiesz co? Ostatnio odkryłam, że moje metody na przerzedzenie włosów są naprawdę skuteczne i po latach poszukiwań idealnej pielęgnacji i fryzury w końcu się udało.

Cały proces pielęgnacji i stylizacji włosów dzień w dzień wygląda dla mnie tak samo. Muszę przyznać, że trochę mnie znudziła ta rutyna, ale wypracowanie jej zajęło mi tyle prób i błędów, że trzymam się tego schematu z szacunku dla własnego osiągnięcia 😉 Poniżej opisałam moją codzienną drogę do mojej ulubionej fryzury w 7 krokach.

mycie włosów

Zacznijmy od początku, czyli mycie włosów. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, że nie myję włosów codziennie. Myję je średnio co 2-3 dni. Choć brzmi to dziwnie, staram się zaplanować mycie włosów tak, aby pasowało do mojego codziennego harmonogramu ćwiczeń. Kiedy wiem, że muszę umyć włosy, zaczynam dzień od ćwiczeń, a następnie myję włosy i suszę na powietrzu bez użycia suszarki. Czeszę włosy przed myciem, ale więcej o szczotce poniżej.

Używam szamponu do mycia skóry głowy i górnej części włosów.

Nie myję dolnej części. Nie forsuję ani skóry głowy, ani pasemek. Robię to delikatnie, ale dokładnie. Po spłukaniu szamponu zawsze nakładam na włosy odżywkę lub maskę. Zawsze, bez wyjątku. Nie wyobrażam sobie pozostawienia włosów bez odżywki, która doda im miękkości, nabłyszczy i ułatwi rozczesywanie. Co ważne – odżywki nie spłukuję gorącą wodą, tylko letnią i zimną wodą, aby zamknąć łuski włosa.

Produkty do stylizacji i inne produkty

Z produktami do stylizacji nie było łatwo. Wybraliśmy najlepsze opcje, choć nie wszystkie kompozycje są idealne. Wiemy, że większość z Was i tak będzie używać tego typu produktów, więc jesteśmy przychylni. Najgorzej wypadły farby – wszystkie na bazie Alcohol Denat. (Uważaj, jeśli masz wrażliwą skórę głowy!). Produkty, które można połknąć, są oznaczone znakiem zapytania.

ONLYBIO Hair Balance, peeling skóry głowy

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad