Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Przepowiednie nostradamusa o 3 wojnie światowej

Wielu Polaków widziało w proroctwie z Tęgoborza wizję powrotu kraju do dawnej potęgi. Niewielu uważnych czytelników zwróciło uwagę na wstęp do proroctwa: „Trudno człowiekowi określić los, kiedy zmienność warunków dnia dzisiejszego zmienia to, co było stałe wczoraj, a jutro przestaje istnieć”. w danym momencie w oparciu o istniejące wówczas okoliczności. I to się zmienia!

Można by jednak pokusić się o stwierdzenie, że zapowiedź i pewność lepszego jutra pomogła wielu naszym rodakom przetrwać okupację niemiecką. W czasie wojny popularność wszelkiego rodzaju wróżbitów i wróżbitów tylko wzrosła. Tłumy ludzi przychodziły do ​​mieszkania mistrza Osowieckiego przy ulicy Do Marszałkowskiej 17. Większość klientów stanowiły rodziny więźniów Pawiaka, Auschwitz czy Majdanka, które chciały dowiedzieć się o losie swoich bliskich. Ci, których nie było stać na usługi Osowieckiego, trafiali do mniej poważnych „specjalistów”. Nie wiadomo, ile z ich przepowiedni się spełniło…

Nostradamus – prorok czy szarlatan?

Komu zawdzięcza taką sławę, że wciąż jest na ustach wielu uczonych? Nostradamus, a dokładniej Michel de Nostredame, był francuskim farmaceutą, astrologiem, autorem wielu przepowiedni, okultystą i doradcą królowej Francji – Katarzyny Medycejskiej. Podobno opowiedział o okolicznościach śmierci jej męża. Jednak Nostradamus tak daleko wybiegał w przyszłość w swoich czterowierszach, że zebrała się duża grupa sceptyków, aby skrytykować i podważyć jego ukryte proroctwa.

Ludzie, którzy postrzegają Nostradamusa jako proroka, zwracają uwagę, że przewidział on takie rzeczy, jak dojście Hitlera do władzy, zabójstwo Kennedy’ego i ataki z 11 września. Tak jak niektórzy widzą w jego słowach zapowiedź początku pandemii w 2020 roku. Przepowiednia Nostradamusa na rok 2021 brzmi jak przerażająca wizja końca świata. Przerażające wydarzenia z 2021 roku opisują:

Nowy rodzaj broni

Podobnym tonem przemówił norweski rybak. Anton Johansonn żył w latach 1858-1909 i zasłynął z przewidywania przyszłości.

Konflikt ma rozpocząć się od starcia między Rosją, Turcją i Persami. Później Niemcy zaatakują od wschodu i zwrócą się przeciwko sobie. Dalej czytamy w jego proroctwie:

Rosja zaatakuje Stany Zjednoczone i nie będą one w stanie pomóc walczącej Europie. Nowa broń wywoła huragany w Ameryce i zniszczy największe miasta.

Przepowiednia Nostradamusa o trzeciej wojnie światowej

Najpopularniejszym prorokiem, o którym często się dziś mówi, był Nostradamus, szesnastowieczny mistyk, który przepowiedział Napoleona i Hitlera. Przepowiednia Nostradamusa w jego czterowierszach głosi, że w XXI wieku Europa przetrwa inwazję islamu, a największe najazdy wojsk muzułmańskich będą miały miejsce w Grecji, na Bałkanach oraz we Włoszech, Hiszpanii i Francji. Obecnie bardzo dobrze wiemy, ilu młodych uchodźców pochodzenia islamskiego przebywało w wyżej wymienionych krajach. Według Nostradamusa, do Francji przyjedzie tak wielu muzułmanów, że kraj nie będzie w stanie udźwignąć ich presji, a co za tym idzie działań, które przeprowadzą. Pod presją wydarzeń wybuchnie tam wojna domowa, która ostatecznie doprowadzi do upadku państwa.

Nastroje we Francji mają doprowadzić do pożaru w Paryżu, który będzie początkiem transmisji niekorzystnych zdarzeń do innych krajów. Podobna sytuacja spodziewana jest w Hiszpanii i we Włoszech. Niemcy, w których dziś przebywają setki tysięcy uchodźców, również odczują skutki islamskich życzeń. Wydarzenia, które mają miejsce, wywołają wojnę i ostatecznie pochłoną wiele krajów europejskich. Rozpocznie się wielka wojna religijna między islamem a chrześcijaństwem. Nostradamus napisał, że ma ona trwać 27 lat i że Polska ma być pod niewielkim wpływem islamu, ale nie ucierpieć w tej wojnie zbyt wiele. To prawda, że ​​przepowiednia Nostradamusa brzmi bardzo złowieszczo.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad