Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Przy jakim przebiegu opłaca się LPG?

Jak już zaznaczono we wstępie, praktycznie nie ma modelu samochodu, w którym montaż instalacji LPG nie byłby możliwy. Liczy się tylko odpowiedni rodzaj ułożenia i jego prawidłowy montaż. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że niektóre samochody wymagają tak skomplikowanej, a co za tym idzie kosztownej instalacji, że „przeróbka na gaz” może okazać się po prostu nieopłacalna. Dlatego każdą decyzję o realizacji takiego projektu warto zacząć od głębszego poznania zagadnienia i sprawdzenia, czy jest to ekonomicznie uzasadnione w przypadku konkretnego modelu samochodu.

Źródło: imago stock&people / East News Agency

Koszt instalacji LPG i ubezpieczenia OC/AC

Decydując się na instalację LPG należy wziąć pod uwagę jedną bardzo ważną rzecz. Podczas gdy oszczędzasz na paliwie, możesz wydać trochę więcej na ubezpieczenie. Czemu?

Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą z założenia, że ​​instalacje na gaz płynny wybierają osoby, które pokonują wiele kilometrów. To z kolei stwarza ryzyko wypadku – im więcej jeździsz, tym większe prawdopodobieństwo, że spowodujesz wypadek. Dodatkowo montaż instalacji LPG automatycznie zwiększa wartość samochodu, a tym samym sumę ubezpieczenia (AK). To wszystko prowadzi do wyższych składek ubezpieczeniowych. Nie oznacza to jednak, że trzeba dużo zapłacić. Szybko sprawdzisz czy przepłacasz wyliczając ubezpieczenie tutaj:

Kia Optima IV 2.4 GDI 185KM Automatic 2016 Instalacja LPG Instalacja ALEX IDEA

Posiadamy dedykowaną instalację LPG ALEX IDEA zamontowaną:

Sterownik: ALEX IDEA 4Zyl.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] 4x wtryskiwacze Barracuda 130Nl/min Filtr: Ultra360° Redukcja: SHARK BFE ADAPT Mapsensor: PTS-01 RGB jednostka sterująca zbiornik paliwa pod klapą.

Oszczędności z instalacji LPG

Samochód na benzynę jest bardziej opłacalny, jeśli kierowca więcej jeździ. Przy rocznym przebiegu 30 000 kilometrów oszczędności mogą sięgać nawet 30-40%. Czasami instalacja gazowa w samochodzie zwraca się już po kilku miesiącach. Dlatego tak ważne jest oszacowanie średniej odległości, jaką samochód przejedzie na gazie.

Oszczędności są widoczne nie tylko w portfelu, ale także w emisjach. Osoby dbające o środowisko mogą zainwestować w to rozwiązanie w trosce o ekologię. Propan-butan nie zawiera azotu paliwowego, dzięki czemu obecność szkodliwych związków w LPG jest znacznie mniejsza niż w przypadku benzyny czy oleju napędowego.

Aktualizacja zasobów

Wspomnieliśmy o aktualizacji zasobów. Co to jest aktualizacja? O wycenie środków trwałych możemy przeczytać w artykule 22 ustawy o podatku dochodowym. Ulepszenie jest wypadkową kosztów, które wydajemy na rozbudowę, przebudowę, remont, przejęcie lub modernizację środków trwałych, a wartość takiej zmiany to ponad 10 000 zł i jednocześnie zwiększa wartość użytkową. Jeżeli koszt odpowiada charakterystyce ulepszenia, to wartość ulepszenia zwiększy wycenę środków trwałych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czym są środki trwałe?

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad