Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Rzadkie imię męskie na 6 liter

Oprócz imion, na naszej liście znajdziesz również ich zdrobnienia i różne odmiany.

Pamiętaj, że wybierając imię dla swojego dziecka, nie kieruj się tylko chwilową modą. Warto znać nie tylko pochodzenie nazwy, ale także jej znaczenie. Warto również upewnić się, że dziecko nie będzie miało w przyszłości problemów ze zmianą wybranego imienia (np. imiona z hiszpańskim akcentem w Polsce mogą być w niektórych sytuacjach problematyczne). Najważniejszą rzeczą jest taki dobór imienia dla dziecka, aby jego używanie w wieku dorosłym nie nastręczało problemu.

Imiona dla psów i samic — lista alfabetyczna

Wybierz literę alfabetu lub przewiń w dół.

A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, L, M, N, O, P, R, S, T, U, V, W, Y, Z, Z

M-name – bezpieczny wybór

Jest też wiele M-name, które zawsze są dobrym i bezpiecznym wyborem. Jeśli chcemy mieć pewność, że imię naszego dziecka nie wyjdzie szybko z mody ani nie będzie wyróżniać się z tłumu, możemy rozważyć imiona takie jak:

  • Martyna – imię pochodzenia łacińskiego od imienia męskiego Marcin, co z kolei oznacza: przynależność do Marsa
  • Małgorzata – nadawana w Polsce od XIII wieku. Dziewczynkę o imieniu Małgorzata można inaczej nazwać: Małgosia, Gosia, Małgorzatka, Gonia.
  • Milena – jest to imię pochodzenia słowiańskiego i oznacza «słodki». Jej imieniny obchodzone są 22 lipca.
  • Matylda – pochodzi z języka niemieckiego i oznacza kobietę, która jest silna i odważna w boju.

Imiona męskie. W życiu każdego przyszłego rodzica przychodzi taki moment, kiedy trzeba wybrać imię dla dziecka. Połowa sukcesu to wiedzieć, że nasze potomstwo to chłopiec, wtedy nasza droga jest o połowę krótsza, nawet jeśli może być długa i kręta. Aby Ci pomóc, sporządziliśmy alfabetyczną listę 329 imion męskich.

***

Zobacz aktualny ranking nazw 2020: Ranking nazw 2020

O imionach starożytnych Słowian.

Kiedy urodziło się dziecko, na samym początku rodzina nazywała je „Nie nasze”, „Nie moje”, „Nie nasze”, „Oni tego nie lubią” i tak dalej. Wiązało się to z wysoką śmiertelnością niemowląt i małych dzieci. Najprawdopodobniej robiono to, aby odpędzić pecha lub demony, które mogą czaić się wokół dziecka i / lub zapobiec przywiązaniu się rodziny do dziecka i zapobiec żalowi związanemu z ewentualną śmiercią dziecka.

Dziecko otrzymało swoje «prawdziwe» imię w wieku około 7 lat podczas ceremonii strzyżenia włosów (chłopcy) i zaplatania warkoczy (dziewczęta). Zwykle imię nadawane młodemu mężczyźnie (już nie dziecku) było znakiem, życzeniem lub opisem jego cechy charakteru.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad