Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Sesja domowa YouTube

Zaczniemy od cyklicznych wpisów, w których pokażemy kulisy procesu tworzenia zdjęcia. Od przygotowania sceny, ustawień aparatu po edycję w Photoshopie. Pierwszy odcinek jest dosłownie „za kulisami”, ponieważ to tutaj odbywa się cały proces fotografowania. W kuchni znajdziemy niezbędne składniki i rzeczy przydatne do tego zdjęcia. Pomysł na zdjęcie zrodził się po obejrzeniu filmu „The Love Car” na Youtube. Postanowiłem odtworzyć podobną scenę w polskich realiach. Czyli syrenka jako model samochodu (i jak!) i polska mąka pszenna z polskiego młyna. Cała sesja nie odbywa się w pracowni z lampami, jak w oryginale, ale w małej kuchni z naturalnym światłem wpadającym przez okno.

Zdjęcia należy robić o pierwszej w nocy, ponieważ wtedy w kuchni jest ładne, jasne światło. Do odbijania światła użyłam dwóch białych podkładek malarskich, ale może to być też mix, arkusze brystolu. Jeden dla tła, drugi dla odbicia światła naprzeciw okna. Inne niezbędne rekwizyty to oczywiście mąka do naśnieżania, trochę sztucznego śniegu w sprayu, aby uzyskać efekt zamarzniętych szyb. Reszta akcesoriów jest obecna. Będąc w kuchni, w nasze ręce wpadło sitko, którym spryskujemy samochód i tworzymy efekt padającego śniegu. Mamy też patyk, którego użyliśmy do wyrzeźbienia detali w samochodzie.

Przygotowania młodej pary

Lubię ten etap ślubu. Zwykle przygotowania odbywają się w domu rodziców panny młodej, tak jak było w tym przypadku.

Trochę nerwowości, trochę zamieszania, wszyscy się szykują a ja mam możliwość spotkania się z bliskimi i różnymi kadrami. Nie zawsze jest na to czas, ale jak już to robię to nie tylko fotografuję ubierającą się Parę Młodą, ale wychodzę przed dom, obserwuję i fotografuję to co dzieje się wokół mnie. Myślę, że to świetna pamiątka dla mojej pary, w końcu nie zawsze mogą być wszędzie i być częścią wszystkiego, co się dzieje. Dzięki mnie zobaczysz wszystko trochę później 😉

Nie każdemu się chce, czas nie zawsze na to pozwala, ale zawsze zachęcam do pierwszego spojrzenia. Nawet jeśli przyszły pan młody widział już swoją pannę młodą w sukni ślubnej – uwierzcie, że tego dnia, w tym momencie, z tymi emocjami, wszystko jest zupełnie inne. Jest taka piękna, wymalowana, uczesana, ubrana w sukienkę, uśmiechnięta, szczęśliwa… Gwarantuję, że go to wzruszy 🙂 Czasami emocje zwyciężają, czasem widać na jego twarzy szok, czasem najszczerszy uśmiech na twarzy świecie… To piękna chwila i zdecydowanie warto znaleźć dla niej kilka minut.

Kanał YouTube Kościoła Ewangelickiego >> >

Gorąco zachęcamy do subskrybowania tego kanału. Każdy może uczestniczyć w ich współtworzeniu. To dla nas zupełna nowość. Liczymy na Państwa wsparcie, pomoc i współpracę.

Pani Sławomir Sikora

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad