Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Tatuaż serce na palcu co oznacza

Często otoczony innymi symbolami. Najczęściej używane romantyczne serce oznacza nieskończoną, bezgraniczną miłość, lojalność i oddanie. Oprócz serca wiele osób decyduje się na tatuaż z symbolem nieskończoności z zawiłych imion lub dat urodzenia i ślubu.

Inni dodają piórko, aby wyrazić lekkość i delikatność. Niektórzy interpretują to również jako ulotność chwili, dlatego należy czerpać z życia jak najwięcej. Dusze artystów wybierają ptaka jako znak nieskończoności, metaforę piękna wszelkiej sztuki i poezji. Podkreśla również marzycielskie życie w chmurach.

Tatuaż serca – co oznacza?

Serce jest jednym z tych symboli, które wyrażają wiele różnych emocji – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Dodatkowo możesz wybierać spośród niezwykle ciekawych kształtów, dzięki którym jeszcze bardziej dopasujesz tę dekorację do swoich upodobań. Zastanawiasz się, co oznacza serce jako tatuaż? Zwykle zależy to od innych atrybutów. Sprawdź, jakie jest ich dokładne znaczenie.

Taki delikatny tatuaż serca jest symbolem czystej i niezmiennej miłości.

Należy jednak zauważyć, że nie dotyczy to tylko romantycznych uczuć, ponieważ często jest używany do podkreślenia wieloletniej przyjaźni. Czasami taki tatuaż ma czerwony kolor.

Tatuaż zamiast pierścionka – wady i zalety

Tatuaż zamiast pierścionka to zdecydowanie opcja dla odważnych par. Ma to swoje wady i zalety. W rzeczywistości zaleta może później okazać się wadą.

Przede wszystkim obrączka w formie tatuażu nie zostaje zgubiona ani usunięta… nawet w przypadku rozwodu. Ale czy ktoś o tym myśli, kiedy organizuje wesele i jest w sobie szaleńczo zakochany? Do niedawna uważano, że tatuaże są na zawsze.

Zegar – znaczenie

Sam zegar, zwłaszcza w swojej tradycyjnej kieszonkowej formie, jest symbolem nietrwałości, śmierci i życia. Zdarza się jednak, że postrzegamy go nie tylko przez pryzmat tych pojęć, zwłaszcza jeśli chcemy go przedstawić w formie tatuażu na ciele – symbolika zegarka sięga znacznie głębiej.

Upływ czasu zawsze fascynował (i przerażał) ludzkość, nic więc dziwnego, że metaforyczne rozpatrywanie zegarów odnosi się do kwestii duchowości czy idei filozoficznych i naukowych. Warto również śledzić historię zegarów – lub mniej zegarów niż sposób, w jaki człowiek wynalazł mierzenie czasu: od zegarów słonecznych i księżycowych, przez wodne lub klepsydry, po zegary kwarcowe i atomowe. Na tatuażach najczęściej spotykane są zegarki mechaniczne – są one bowiem najbliższą i najpopularniejszą formą łączącą tradycję z nowoczesnością.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad