Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

W którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci

Statystycznie najmniej dzieci rodzi się w tym miesiącu. Nie dlatego, że maluchy nie chcą wyjść z żołądków i zmierzyć się z przenikliwym zimnem. Data poczęcia po prostu przypada na czas, który nie sprzyja poczęciu. Marzec i kwiecień nie są szczególnie romantycznymi miesiącami. Zwykle mamy kiepską pogodę – deszcz ze śniegiem, mało słońca i bardzo zimno. Ubieramy się grubo i raczej owiniemy szalami, z czapkami naciągniętymi na głowy nie jesteśmy dla siebie zbyt atrakcyjni. Wiosna jeszcze nie nadeszła, powodów do pozytywnego nastroju jest niewiele. Znajduje to odzwierciedlenie w konsumpcji. Temperament seksualny jest słaby, a libido niskie.

W lutym rodzi się więcej dzieci niż w styczniu. Druga połowa miesiąca jest bogatsza w urodzenia. To chyba efekt pierwszych zwiastunów wiosny towarzyszących parom przy poczęciu. Maj to piękny miesiąc, a także miesiąc miłości. Przyroda budzi się do życia, więc jest więcej energii i optymizmu. W maju stajemy się dla siebie bardziej atrakcyjni, na co z pewnością wpływa również to, że zdejmujemy grube warstwy ubrań i eksponujemy swoje walory fizyczne. Miłość jest po prostu w powietrzu!

Rozkład urodzeń w ciągu roku

Według rocznych statystyk większość dzieci rodzi się w lipcu, sierpniu i wrześniu. Najmniej urodzeń notuje się w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym. Nie bez powodu większość dzieci rodzi się latem lub wczesną jesienią.

40 tydzień ciąży – przebieg ciąży.

Termin porodu to ostatni dzień 40 tygodnia ciąży. Tylko około 4% kobiet rodzi w tym dniu.

W którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci?

Na koniec warto dodać ciekawostkę, że we wrześniu pojawia się najwięcej dzieci na świecie. Fakt ten wynika z faktu, że zimą większość czasu spędzamy w domu i częściej kładziemy się spać w nocy. Dlatego w tym okresie jest więcej urodzeń. 25 i 26 grudnia ma najmniej urodzeń, chociaż naukowcy jeszcze nie odkryli, dlaczego.

Źródło zdjęcia: Vidal Balielo Jr./Pexels

Czy wiesz, że statystycznie większość dzieci rodzi się we wrześniu?

Kolejnym miesiącem pełnym urodzeń jest również lipiec. Przeciwwagą jest styczeń i kwiecień, kiedy sale porodowe są w większości puste. Czy zastanawiałeś się, dlaczego tak się dzieje?

Co zaskakujące, ta sytuacja nie jest unikalna dla Polski. Badanie na ten temat zostało opublikowane w Scientific Reports. Indiana University jako główny powód podaje ducha Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Następnie następuje zapłodnienie. Przyszli rodzice mają więcej czasu dla siebie, są wypoczęci i nastawieni romantycznie. Ponadto nawet Google wykazało, że w tym okresie wzrasta zainteresowanie współżyciem seksualnym. Niektórzy twierdzą też, że zimą zwiększa się liczba plemników, co daje nasieniu wyższą jakość. Jak? Według badań ciepło nie jest dobre dla wydajności jąder.

Kiedy rodzi się najmniej dzieci?

Bardzo niewiele dzieci rodzi się w listopadzie, grudniu i lutym.

Spójrzmy na dni tygodnia – statystycznie najmniej dzieci rodzi się w weekend (niedziela, potem sobota).

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad