Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Żałoba po mamie jak się ubierać

Wesela planujemy z dużym wyprzedzeniem i dokładnie je przygotowujemy. Jednak wszystkiego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Stoimy przed trudną decyzją – jak ubrać się na wesele w żałobie.

Sugeruję ciemną sukienkę, może nawet czarną, aby uszanować sytuację. Ciemne kolory warto jednak rozświetlać jasnymi dodatkami. Możesz użyć kontrastujących elementów lub użyć dwukolorowych zestawów ciemnego i jasnego. Czarno-kremowy, czarno-żółty lub czarno-czerwony strój wygląda świetnie. Fuksja również świetnie się komponuje, błyszczy i tworzy piękną kreację w zestawieniu z czernią lub granatem.

Czy opłakujesz stratę swoich bliskich?

Żałoba po stracie bliskiej osoby to czas, w którym rodzina i bliscy przetwarzają jej nieobecność. Chodzi o wyrażanie smutku i żalu, które są bardzo silnymi emocjami i każdy musi sobie z nimi radzić na swój sposób. W Polsce wprowadzono zasadę, że długość żałoby zależy od stopnia pokrewieństwa. Najdłużej żałoba ponoszona jest po śmierci współmałżonka i rodziców – przez okres jednego roku. Po dziadkach, dzieciach i rodzeństwie okres ten jest krótszy i trwa pół roku.

Natomiast w przypadku śmierci dalekich krewnych jest to zwykle 3 miesiące. Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna, ponieważ za pomocą smutku i pewnego czarnego stroju wysyłamy sygnał otaczającym nas osobom, że jesteśmy w głębokim smutku. Dzięki temu znajomi będą mogli dostrzec powagę sytuacji i nie popełnią błędu w Twoim towarzystwie. Czas trwania żałoby zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb.

Niektórzy potrzebują więcej czasu, a inni znacznie mniej, dlatego warto każdej osobie okazać pełne zrozumienie w tej kwestii.

Ozdobna opaska na głowę

Kiedy jeden z najważniejszych członków przyjęcia weselnego jest w żałobie, noszenie kapelusza może nie być odpowiednie, ale opaska może być idealnym rozwiązaniem. Opaska na głowę działa podobnie jak zbroja, a dzięki odpowiedniemu stylowi możesz wyróżnić się z tłumu. Na przykład możesz wyglądać jak superbohater z Upper East Side z opaską Olivera Bonasa.

Jednym z najbardziej znanych przykładów tego trendu jest Blair Waldorf. Nosi ogromną opaskę z ozdobną złotą opaską. Jej opaska na głowę jest symbolem zerwanego związku, a ona chce wyglądać elegancko i zapadać w pamięć. Tiara to prosty dodatek, ale strój Blair uosabia elegancję przyszłej panny młodej.

Pomoc dzieciom w żałobie

Po śmierci matki rodzina i przyjaciele dziecka powinni zrobić wszystko, aby dziecko mogło polegać na członkach rodziny i nie bało się wyrażać swoich uczucia. Środek ten ułatwia proces żałoby i daje dziecku pewność, że ma wsparcie w każdej sytuacji. Przy odpowiedniej opiece łatwiej wracają do normalności i uczą się spędzać czas z dala od bliskiej osoby. Przede wszystkim opiekunowie powinni zadbać o to, aby dziecko nie spotkało się z poczuciem winy, które może wiązać się ze śmiercią jego matki.

W niektórych sytuacjach żal po matce można wyrazić w niezwykły sposób i często jest on opisywany jako żal nie do zniesienia. Wiąże się z doświadczaniem silnych negatywnych uczuć. Ten sposób przeżywania żałoby może wystąpić w różnych sytuacjach, ale jest powszechny u dzieci i młodzieży, którym nie pozwolono wspominać zmarłego w sposób dla nich komfortowy. Zablokowanie wyrażania emocji związanych z żałobą może prowadzić do problemów z nauką i koncentracją, a także powracających snów, a nawet halucynacji związanych ze zmarłym.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad